HABERLER

PEYZAJ

2.5.2015

Arkeon Evleri özel villa bahçe bakımı, villaların bahçe büyüklüklerine göre değişmektedir. Bahçe alanlarına göre fiyat çalışması aşağıdaki tabloda sunulmuştur. Bu fiyatlara KDV dahil değildir.

VİLLA BAHÇE BÜYÜKLÜĞÜ

                           AYLIK BAKIM FİYATI

 
200- 250 M2 YE KADAR (K-D-C ) 200 TL
300-400 M2 YE KADAR (H –M ) 250 TL
500 M2 (H ) 300 TL
600 M2 VE ÜSTÜ (H) 350 TL
80 M2 ALTI BAHÇELER (S-M-N) 80 TL

 

Aylık Bakım ücretine dahil olan hizmetler ;

 

1) Senede 2 defa  kışlık ve yazlık olmak üzere Gübre ve ilaç firmamıza ait olarak yapılacaktır. Bitki koruma ürünleri uygulama ruhsatlı (zirai ilaç bitkilere uygulanması  tarım bakanlığınca izin ruhsatlı ) ziraat mühendisimiz kontrolünde personellerimiz tarafından uygulanacaktır.

2) Yılda bir defa çim havalandırılması (nisan- mayıs aylarında ) yapılacaktır.

3) Hobi sebze bahçesi belleme yabani ot kontrolü bitki dikimi vb. işlemler yapılacaktır.

4) Bitki zararlıları göz önünde bulundurularak bitki afitleri, kırmızı örümcek, tırtıl, yeşil kurtlar.vb. zararlılara karşı ilaçlama

5) Bitki hastalıklarına karşı (karaleke, pas, mildiyö vb.) ilaçlama uygulanacaktır.

6) Bitki hastalık ve zararlılarına karşı  önce kültürel önlemler alınacaktır. Yeterli olmaz ise bitki zararlıları ve hastalıklarına karşı ilaçlama yetkili ziraat mühendisimiz kontrolünde bahçe sahibi ile görüşülerek yapılacaktır.

7) Bahçeler ziraat mühendisi ve ya peyzaj mimarımız tarafından sürekli denetlenecek, Budama, belleme, çapalama, çim biçme, ilaçlama vb. personelimiz tarafından yapılacaktır.

8) Sulama sistemleri, bahçelerde otomatik sulama sistemi olduğu düşünülerek fiyat teklifi verilmiştir. Sulama sistemleri sürekli olarak kontrol edilecek . Basit arızalar ( gerekli parça malzemeleri villa sahibine ait olmak üzere)personelimiz tarafından tamir edilecek. Ancak karmaşık ve işçiliği çok olan bir arıza ise, işçilik ve malzeme fiyatı teklifi sunulacaktır.

9) Bahçelerde hafta bir , bir personel çalışacaktır. Gerektiği zamanlar da  iş miktarı artarsa o hafta için personel sayısı arttırılacaktır.

10) Yapılan işlemler, uygulamalar ve bahçe bakımları, Ayda 1 olmak üzere rapor edilerek villa sahibine email olarak gönderilecektir.

Yapım, çim değişimi, veya ara ekim gibi uygulamalar ayrıca hesaplanır. Villa sahibi tarafından vermiş olduğumuz teklif uygun görülürse uygulama yapılacaktır.

Bahçe Bakımına bahçenin yeniden yapımı, çim değişimi, ara ekim gibi uygulamalar dahil değildir. Bu uygulamar talep edilirse villa sahibine fiyat teklifi sunulup onay alındıktan sonra işlem yapılacaktır.

  Peyzaj bakım hizmetinden yararlanmak için, yönetim ofisi ile 0216 677 16 15 veya Botanya Peyzaj yetkilisi Burhanettin Ortaç 0537 323 10 59 ile iletişime geçebilirsiniz.

 

  • Açık ve Kapalı Havuzlar
  • Sosyal Tesisler
  • Yeşil Alanlar
  • Hukuk
  • Oyun alanları, Spor Sahaları
  • Elemanlarımız
  • Site Yönetimi
  • İş Güvenliği